Ђачка песничка сусретања 2016/2017

У оквиру програма „Ђачка песничка сусретања 2016/17“ одржани су у четвртак 1. децембра 2016. године школски сусрети младих песника ГО Звездара. Тога дана, у 10h, у библиотеци-галерији „Бранко Миљковић“ представило се својим радовима по пет ученика у категорији нижих и виших разреда пет основних школа ове општине: „Иван Горан Ковачић“, „Марија Бурсаћ“, „Вељко Дугошевић“, „Ћирило и Методије“, као и наша школа „1300 каплара“.

Из сваке школе је одабрана по једна песма у обе категорије која ће учествовати на општинској завршници у понедељак 5. децембра, када ће и бити проглашени победници. Песме које су се пласирале из наше школе су:

1. ЂАЦИ ПРВАЦИ, написао Милутин Јефтић, I/1
  2. ПРОЛЕЋНО СУНЦЕ, написала Софија Крстевски, V/1

Ученике нижих разреда водила је учитељица Ирена Стефановић, а старије ђаке наставница српског језика и књижевности Бојана Живановић.

Ирена Стефановић, учитељица
Бојана Живановић, наставница српског језика